Özel Koşullar

Aşağıdaki metinde:
SATICI “Yukarıkocayatak Mah. Alamersin Kümesi Km. Evl. No:56/2 Serik-ANTALYA” adresinde mukim “Antalya Fidan A.Ş.” yi,
ALICI ise www.antalyafidan.com.tr Internet sitesi üzerinden alışveriş yapan tüketiciyi temsil etmektedir.

ÖZEL KOŞULLAR

  • Fideler, fidanlar, bitkiler, tohumlar ve benzeri canlı ürünlerin toprak, sulama, iklim, gübreleme vb. ihtiyaçlarının ALICI tarafından bilindiği kabul edilir. Fideler, fidanlar, bitkiler, tohumlar ve benzerlerinin toprak, sulama, iklim, gübreleme ve budama isteklerinin yerine getirilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
  • Fideler, fidanlar, bitkiler, tohumlar ve benzerlerinde genel olarak %5 fire oluşabilir. Kış (uyku) döneminde dikilen bu ürünlerin tutup tutmadığı vejetasyonun başlamasından itibaren 45 gün içerisinde belli olur. Bu süre içerisinde fire oranı %5 in üzerinde ise durum yazılı olarak SATICI’ya bildirilir. SATICI gerekli incelemeleri yapar. SATICI’nın hatasından kaynaklanan zararlar telafi ürün olarak karşılanır. 45 günlük süreyi geçen şikayetler ve tüplü-saksılı ürünlerle ilgili şikayetler dikkate alınmaz.
  • Sipariş edilen fideler, fidanlar, bitkiler, tohumlar ve benzerlerinin ismine doğruluğu ve hastalıklardan ari olması SATICI’nın garantisi altındadır. SATICI’nın hatasından kaynaklanan zararlar telafi ürün olarak karşılanır. ALICI telafi ürünlerinin teminini beklemek istemezse SATICI garantisi altındaki bu ürünlerin bedelini iade eder. ALICI telafi ürün verilmesi veya ürün bedelinin iadesinden daha fazla zarar talep edemez.
  • Elinize ulaşan fidelerin üzerindeki yapraklarda dış koşullar sebebiyle dökülmeler veya renk değişimleri olabilir. Bu etkiler özellikle çok genç fidanlar için daha belirgindir. Bu durum, fidanlarınızın hayatta kalma yeteneğini etkilemez, çünkü Nisan ve Eylül arasında gerektiğinde yeni yapraklar ve sürgünler atarak büyüyeceklerdir. Yine de elinize ulaşan ürünlerle ilgili aklınızda sorular olduğunda iletişim hattımızdan destek alabilirsiniz.
  • Fidanların gerçek yükseklikleri büyüme mevsimine göre değişebilir. Bazen satın alınan fidanların yükseklikleri tanımlanan değerden veya beklentinizden daha kısa veya uzun olabilir. Gerçek yükseklik önemli ise sipariş vermeden önce bu konuda iletişime geçerek bilgi isteyin.
  • Tüm fidanlar elinize ulaşır ulaşmaz dikilmeli ve hayatta kalması ve gelişmesi için gerekli olacak özen ve dikkat gösterilmelidir.