Fidan Kampanyası Türkiye Çapında Devam Ediyor

  • Tarım
  • 29 Ekim 2020
  • 0

Fidan Kampanyası Türkiye Çapında Devam Ediyor

2019 yılında tam 11 milyon fidan hedefi ile yolan çıkan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası toplumun pek çok farklı kesiminden verilen desteklerle 11 Kasım 2019’da başarıyla sonuçlanmıştı. 2020 yılında ise tüm Türkiye’yi hedefleyen yeni bir Geleceğe Nefes fidan kampanyası başlatıldı. 2020 yılndaki fidan kampanyası kapsamında bu defa 11 milyon yerine tüm Türkiye nüfusu kadar yani 83.917.855 adet fidan dikimi hedefleniyor.

Geleceğe Nefes Ol kampanyası, 2019 yılında 81 ilde toplam 2023 ayrı bölgede gerçekleştirilmişti. 11 Kasım 2019’da bu 2023 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidanın toprakla buluştuğu kampanya 2020 yılında pandemi koşulları sebiyle tek bir gün yerine tüm yıl boyunca yapılacak dikimlerle devam edecek.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 2020 yılındaki Geleceğe Nefes fidan kampanyasında dikilecek tüm fidanların sağlık kahramanlarına adandığını belirtti. 2019 yılında 11 milyon hedefi ile yola çıkılan kampanyada 14 milyon hedefine ulaştıklarını söyleyen Bakan Pakdemirli, “2020 yılı boyunca 83 milyon hedefine tüm yıl boyunca yapılacak dikimlerle ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

2019 Yılındaki Fidan Kampanyası Rekor Getirmişti

fidan kampanyasıEtkinlik 1 saatte en çok fidan dikme kategorisinde de Guiness Rekorlar Kitabı’na girmişti. Daha önce Endonezya’ya ait olan “1 saatte en fazla fidan dikme” rekoru Çorum’da, 1 saat içinde 303 bin 150 fidan dikimiyle Türkiye adına tescil ettirildi.

Bu rekora ait Guiness tarafından verilen tescil belgesi de 24 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından takdim edildi.

 

Fidan Kampanyası Dahilinde Online Katılım Belgesi Dağıtılıyor

fidan kampanyasıOnline sistemle katılım sağlanan kampanyada isteyen fidan sahiplenebilecek isteyen ise fidan bağışında bulunabilecek.

Fidan sahiplenmek için katılımcıların isim soyisim ve e-mail adreslerini Geleceğe Nefes fidan kampanyası sayfasına girmeleri gerekli.

Geleceğe Nefes kampanyasında fidan sahiplenme etkinliği ücretsiz. Fidan sahiplenme etkinliğine katılanlara online katılım belgesi veriliyor.

 

Fidan Kampanyası Kapsamında Bağış

Kampanya kapsamında dilerseniz bireysel dilerseniz firma adına bağışta bulunabiliyorsunuz. OGEMVAK (Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı) üzerinden yapılan bağış işlemlerinde 2000 ve üzeri bağış yapan bireysel ve kurumsal katılımcılar adına “Hatıra Ormanı” tabelası dikiliyor.

OGEMVAK sitesi üzerinden kredi kartı ile ödeme yapılabilen bağış ekranında dileyenler Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Vakıflar Bankası’nın ilgili hesaplarına da bağış yapabiliyor. Bağışların ardından dileyen katılımcılara sertifika veriliyor. 2000 ve üzeri bağış yapan kişi ve kurumlar da yine aynı sitede “En Fazla Bağış Yapanlar” kısmından görüntülenebiliyor.

 

Kampanyaya Nasıl Katılabilirim?

fidan kampanyasıFidan kampanyası için tek yapmanız gereken gelecegenefes.com web sitesini ziyaret ederek bir fidan sahiplenmek veya bağışlamak.

Şu anda 29 Ekim itibariyle Erzincan, Tunceli, Bartın, Şırnak ve Hatay’a toplam dikilecek fidanların %100’ü sahiplenilmiş durumda. Erzincan’da 191.250, Tunceli’de 91.200, Şırnak’ta 68.550, Bartın’da ise 10.000 fidan dikilecek.

Antalya ilimizde 2020 içinde dikilmesi planlanan 1.479.035 adet fidanın ise 351.061 adedi sahiplenilmiş durumda. %23’lük katılım sağlanan Antalya’nın komşularında da katılım oranı benzer seviyelerde. Mersin’de katılım %27 seviyesinde iken Muğla’da ise %17 seviyelerinde. Türkiye çapında kampanyaya katılım ortalaması da yine %23’ler seviyesinde.

KAMPANYA BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

 

Antalya Fidan Kampanyalı Ürünler

Sizler de kampanyalı fidanlarımızı sitemizden takip edebilirsiniz. Tüm sezon boyunca devam eden kampanyalarımız için sitemizi ve sosyal medya kanallarımızı takip edin!

Paylaş:

Egzotik Meyve Üretimi ve Agroturizm (Tarım Turizmi)

Avokado Salatası Tarifleri

Be the first to comment “Fidan Kampanyası Türkiye Çapında Devam Ediyor”

(paylaşılmayacak)